Renovace dveří
renovace dveří na míru za jediný den • bez bourání, špíny a hluku • dlouholetá životnost a snadná údržba

Renovovat dveře nebo koupit nové?

Často se nás zákazníci ptají, zda renovovat dveře, nebo koupit nové.

Jednoznačnou odpověď zda-li provést renovaci dveří nebo zakoupit dveře nové lze dát při shlédnutí vašich stávajících dveří, které chcete změnit. Proto vám nabízíme bezplatnou konzultaci a poradenství přímo u vašich dveří. Budou-li vaše dveře vhodné pro renovaci vypracujeme vám zdarma i cenovou nabídku.

Přesto lze i v obecné rovině alespoň naznačit některé okolnosti, které pomáhají rozhodnout o tom zda-li provádět renovaci dveří či nikoliv.

Námi prováděná renovace dveří není vhodná jako dočasné či provizorní řešení. Používané materiály svojí kvalitou cílí na dlouhodobou životnost a odolnost povrchu proto není renovace dveří výhodná jako krátkodobé řešení – například pro účel dočasného pronájmu bytu apod.

Renovaci rovněž nelze doporučit pokud jsou staré dveře napadeny dřevokaznou houbou nebo jsou napadeny aktivním červotočem. V takovém případě je možné s námi zdarma konzultovat stav dveří a možnosti řešení.

Atypické případně kvalitní masivní dveře

Naopak renovace atypických dveří případně kvalitních masivních dveří vychází finančně levněji případně srovnatelně jako výroba nových atypických či masivních dveří. Využitím původního lety prověřeného jádra dveří máte zaručeno, že se dveře nebudou například v důsledku vysychání rozměrově měnit ani kroutit. Používané materiály a technologie renovace dveří jsou vyvinuty a určeny speciálně pro renovaci dveří, které pak vynikají dlouhou životností a vysokou odolností vůči mechanickému poškození.

bourání zárubní

V případě atypických dveří se v případě jejich renovace tak zcela vyhneme i případné výměně zárubní za typizované. Ta je spojena s vícedenním zatížením domácnosti rámusem a špínou, způsobených prací zednického mistra. Ten bude nejspíše elektrickým kladivem vybourávat vaše staré zárubně, což patří mezi činnosti spojené s větší prašností. Přitom dochází k poškození omítky na obou stranách stěny ve které je zárubeň zazděná. Nakonec je třeba počítat se zazdíváním nové zárubně, omítáním poškozené stěny a malováním místnosti.

Typizované dveře standardních rozměrů

V případě dveří standardních rozměrů lze za relativně velmi nízkou cenu pořídit nové dveře v hobby marketech. Za velmi nízkou cenu získáte dveře, které vám nějaký čas budou plnit dobře svoji úlohu a to i po stránce estetické. Tento typ dveří ovšem velmi rychle stárne, objevují se odřená místa (např. kolem kování a ve spodní části dveří), vzniklá otlučením dveří, snahou o čištění dveří apod.. Časem může docházet také k vylomení dveřního pantu, protože rám dveří, který je skryt oku zákazníka bývá vyroben co možná nejúsporněji. Může být proveden z dřevotřískových desek o minimálním průřezu, ale i jinými podobnými materiály.

snadná údržba renovaných dveří

Naše metoda renovace nemůže z principu finančně konkurovat pořizovací ceně takovýchto levných typizovaných dveří. Pro případné rozhodnutí o renovaci typizovaných dveří je pak třeba zohlednit životnost, odolnost a nenáročnou údržbu renovovaných dveří zda-li přece jen za vyšší kvalitu neinvestovat o něco vyšší částku na renovaci dveří, při které využíváme špičkový materiál na opláštění dveří, vyvinutý a vyrobený speciálně k renovaci dveří. Vyrábí se v řadě barev, nejčastěji věrných dekorech dřeva, ale i bílá, slonová kost apod. Tento materiál dává dveřím novou užitnou hodnotu z hlediska odolnosti proti poškrábání, otlučení a stálobarevnosti – nesrovnatelnou s jinými materiály na povrchovou úpravu.

V případě specifických požadavků na design dveří však může být renovace srovnatelná nebo naopak výhodnější nežli zakázková výroba a to i v případě dveří standardních rozměrů. U sériově vyráběných levných dveří bývá k dispozici jen omezená sada stylů. Při renovaci je možné individuálně přizpůsobit provedení a dekor dveří představám zákazníka. Ze starých dřevěných dveří tedy dokážeme udělat velké množství modelů dveří přesně podle Vašich představ a to opět levněji nežli zakázková výroba nových dveří v truhlářské dílně.

Na stavu současných dveří opravdu záleží

Nezapomeňte ale, že vždy velmi záleží na stavu současných dveří a stávající hodnotě jejich jádra. Proto vám nabízíme a doporučujeme bezplatnou konzultaci a poradenství přímo u vašich dveří.

Renovace dveří však není záležitost pouze bytů. Je rovněž velmi vhodná i do zdravotních ordinací, nemocnic, škol, školních zařízení, úřadů a větších i menších firem.

Reference

Ukázky naší práce:Obsah webu renovace dveří:
Renovace dveří a zárubní Kladno, telefon 603 780 764 - info@renovace-dveri.cz